Брудний килим – це не лише неестетично, а й шкідливо для здоров’я. У нетрях пухнастого покриття часто ховаються невидимі людині пилові кліщі та інші алергени. Своєчасна чистка килима зробить його не тільки красивим, але й безпечним для тих, хто живе або працює в приміщенні.
Як часто потрібно чистити килим, щоб він не переставав радувати? Це досить просто з’ясувати. Частота прибирання килима залежить від того, де він лежить і як часто використовується. Наприклад, світлий килим в магазині або офісі, по якому раз за разом походжають люди “з вулиці”, залишаючи сліди взуття та бруду, необхідно чистити частіше. Килим в будинку або приміщеннях, які рідко використовуються, можна чистити рідше.
Як часто чистити килим в офісі
Ідеально чистий офіс створює позитивні враження для клієнтів. Турбота про своїх підлеглих також передбачає комфортні умови праці в красивому й охайному приміщенні. До того ж регулярне чищення килима абсолютно точно продовжує термін його служби. Частота прибирання залежить від багатьох факторів. Якщо є бажання та гроші, ви можете найняти людину, щоб пилососити й чистити килим хоч щовечора після робочого дня. Але чи варто так перейматися?
Перш за все потрібно подумати про те, яким бізнесом ви займаєтесь і про умови використання килимового покриття. Якщо це невеликий офіс, де персонал в більшості своїй ходить у змінному взутті, а гості “ззовні” – велика рідкість, то забруднення килима буде мінімальним, тож його досить лише пропилососити декілька разів на тиждень. Якщо ж бізнес передбачає постійний рух людей, осідання великої кількості пилу або складування предметів на підлозі, не кажучи вже про пролиту каву, бруд і сміття з вулиці – Вам потрібно буде постаратися, щоб утримувати килим у чистоті. В будь-якому випадку, намагайтеся чистити килим хоча б раз на декілька місяців (крім регулярного використання пилососа, звичайно ж).
Як часто чистити килим в будинку
Пилососити в будинку потрібно не рідше одного разу на тиждень. Якщо у вас є діти або домашні улюбленці, то це слід робити ще частіше. Ви швидше за все не практикуєте відпочинок прямо на килимі, але Ваші діти та тварини, ймовірно, роблять це частіше, ніж ви можете собі уявити. Тому регулярне чищення килимів у великій родині – це вклад у здоров’я всіх її членів.
Знову ж, частота прибирання килимового покриття буде варіюватися в залежності від вашої індивідуальної ситуації. Головне пам’ятати, що справа не лише в естетиці. Своєчасна чистка килима справді створює більш здорове домашнє середовище.
А як щодо пилососа?
Пропилососити – це не те ж саме, що добре вичистити килим. Безсумнівно, пилосос є дуже зручним у використанні й він робить величезний внесок у догляд за килимами. Але справа ось у чому – захоплюючи пил і великі частки сміття на поверхні килима, він все таки не може гарантувати ідеальну чистоту. Бруд, плями, мікроби і бактерії, які ховаються глибше між ворсинками, нікуди не діваються.
Коли Ви пилососите, робіть це поступово. Дуже часто хочеться закінчити прибирання якнайшвидше, тож процесу не приділяється належна увага. Якщо хочете досягти найкращого результату, рабіть все акуратно й методично. Візуально розбийте підлогу на умовні зони й обробіть їх одна за одною, трохи виходячи за “межі” вже очищених частин килима, щоб не пропустити нічого на стиках. Слідкуйте за наповненістю пилозбірника – коли він заповнений більш ніж на три чверті, ефективність прибирання істотно знижується.
Які хімікати використовувати для чищення в домашніх умовах?
Чистка килима власними силами багато в чому поступається професійній хімчистці. Але якщо Ви серйозно налаштовані зробити все самі, то перш за все потрібно подбати про безпеку цієї процедури як для Вас, так і для об’єкта чистки. Пам’ятайте, що килим – це в основному тканина. Тому можете сміливо використовувати хороший пральний порошок та кондиціонер для білизни. Просто трохи змішайте їх з теплою водою й акуратно обробіть покриття губкою або м‘якою щіткою. Найголовніше – дайте килиму повністю просохнути. Для цього забезпечте постійну і вільну циркуляцію повітря в приміщенні. Можна використовувати вентилятори для поліпшення подачі повітря та запобігання появи плісняви.
Економте час і сили, звертаючись до професіоналів
Чистка килима стає набагато простішою й ефективнішою, якщо вдатися до допомоги професіоналів. Це дозволить Вам відмовитися від трудомісткого процесу, заощадивши чимало часу і нервів. До того ж Ви можете бути впевнені в позитивному результаті.
Послуги з прибирання вирішують одночасно декілька завдань. У клінінгових компаній є все необхідне професійне обладнання та ресурси, так що вам не доведеться вкладати кошти у високовартісні хімікати та спеціальні прилади. До того ж хімчистка килима – дуже доступна в ціні. Підіть на прогулянку з сім’єю або приділіть час улюбленому хобі замість того, щоб проводити цінні вільні години з щіткою та відром.